Hızlı ve Kolay Bir Şekilde
TOEFL Sınavına Hazırlanmak İstermisiniz?

TOEFL Kursu

72 saatten oluşmakta ve 8 hafta sürmektedir.
5-7 Kişilik özel sınıflarda
Öğrenme Garantili Eğitimler

Hızlı Başvuru Formu

  TOEFL Hazırlık Kursu

  Toefl Dünyada İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul edilen sınavlardan biridir. Bakırköy, Kadıköy ve Mecidiyeköy Toefl Kursu şubelerimizde alacağınız Toefl Kursu özellikle iş ve eğitim alanlarında en çok tercih edilen seviye belgelendirme sınavlarından biridir. Çoğu eğitim kurumu tarafından muafiyet olarak kabul edilmesinin yanında iş başvurularında da önemli bir değere sahiptir.

  Toefl sınav başvuruları internet üzerinden Teofl eğitiminizin koçluğu eşliğinde ETS’in sitesinden yapılmaktadır. Öğrencilerimizin hedeflediği iyi bir Toefl puanı yurt dışı için master, yüksek lisans ve doktora programlarına kabul görmesini sağlarken, yurt içinde de üniversitelerin hazırlık sınıflarından da muaf olmalarının yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlarda yabancı dil tazminatı edinmek isteyenler Toefl sınavına katılmaktadır.

  Eğitim Sistemimiz

  • Bakırköy Toefl Kursu, Kadıköy Toefl Kursu ve Mecidiyeköy Toefl Kursu eğitimlerimize kayıt olan öğrencilerimiz konuşma-okuma-dinleme-yazma alanlarında sınava alınıp önce genel İngilizce düzeyleri ölçülür.
  • Grup programlarımızda sınıf programlarımız 8-10 kişiden oluşmakta ve toplamda 100 saat sürmektedir.
  • Özel ders programlarımızda ise öğrencimizin seviye hedefine TOEFL uzmanı eğitmenimiz tarafından öğrencimizin seviyesine göre alması gereken toplam saat öngörülmektedir.
  • Toefl Özel ders uygulamasında öğrenciler eğitim alacakları gün ve saatleri esnek programda eğitmenle birlikte karar vermektedirler.
  • Özel ders alan öğrencilerimize yapacağımız 3 deneme sınavının sonucuna göre sınava gireceği tarihe karar verilmektedir.
  • Kadıköy Toefl Kursu, Bakırköy Toefl Kursu ve Mecidiyeköy Toefl kursu eğitimlerimizden faydalanan özel ders öğrencilerimiz Yabancı Dil Akademisi garantisi altında eğitimlerini garantili skor olarak almaktadır. Yabancı Dil Akademisi garantisine rağmen sınavda hedef puanına ulaşamayan öğrencilerimiz diğer sınav eğitimine hiçbir ücret ödemen katılmaktadırlar.

  Toefl Sınav Sistemi

  • Sınav Süresi 4 saat 30 dakikadır ve sınav sonucunuz 2 yıl kullanabilirsiniz.
  • Toefl sınavı konuşma-okuma-yazma ve dinleme aşamalarında 4 bölüm olarak yapılmaktadır.
  • Toefl Sınavında Okuma ( Reading) metin parçalarının durumuna göre toplamda 60-100 dakika arasında değişmek ile beraber en fazla 5 okuma parçası sunularak her birine 11-14 arasında soru sorulur.
  • Toefl Sınavında Dinleme (Listening) Bölümü 60-90 dakika aralığında sürmektedir.Belirli alanlarda akademik diyalogları ve tartışmaları içermesinin yanında karşılıklı konuşmalardan da yine bölümler oluşmaktadır. Sonrasında sorular tarafınızca yanıtlanır ve bu bölümlerden sonra 15 dakika ara verilir.
  • Toefl Sınavında Konuşma (Speaking) Bölümü 20 dakika sürmektedir.Bu bölümde öğrencilerimizin her biri 50-60 saniye süren toplam 6 konuşma yaparlar.Öğrencilerimizin sorulan sorulara verdikleri cevaplar 50-60 saniye sürede bilgisayar tarafından kaydedilir ve değerlendirilmesi yapılır.
  • Toefl Sınavında Yazma (Writing) Bölümü 50 dakika sürmektedir. Bu bölümde öğrencilerimizden 300 kelimelik bir paragrafı 3 dakikalık sürede okuyup anladıklarını not almaları beklenir. Daha sonra bu metinle ilgili bir konuda 2 dakika süren bir konuşma dinlemeniz istenir. Daha sonra okuyup dinlediğiniz metinle ilgili 200 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir ve bu uygulama için 20 dakika süre verilir. Öğrenciler okuma parçasını da ekrandan izleyebilmektedir.
  • Daha sonra öğrencilerimizden verilen bir konuda 300 kelimelik bir kompozisyonu bilgisayarda yazmaları istenir.

  Genel Bilgiler

  Eğitim Gün ve Saatleri

  Hafta içi ve hafta sonu gündüz ve akşam saatlerinde derslerimize katılabilirsiniz

  Eğitim Programı

  Eğitimlerimiz her bir kur 72 saatten oluşmakta ve 8 hafta sürmektedir.

  Lokasyonlar

  Kadıköy, Mecidiyeköy ve Bakırköy şubelerimizden bu eğitimi alabilirsiniz.

  Sınıflar

  5-7 Kişi arasında değişen öğrenci sayısı ile teknolojik olarak üst seviyede sınıflarda derslerimiz verilmektedir.

  Ödeme Şekli

  Nakit ve kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınız ile ödemeyi taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz.